Metabolizm

Overtox

Preparat wiążący mykotoksyny z paszy.

Overtox jest naturalnym preparatem zapobiegającym wchłanianiu mykotoksyn z przewodu pokarmowego. Bentonit skutecznie wychwytuje i wiąże mykotoksyny z paszy, umożliwiając ich szybkie wydalenie z organizmu. Niezmiernie ważną cechą Overtoxu jest selektywność wiązania – stosowanie preparatu nie ogranicza wchłaniania składników odżywczych ani witamin z paszy.

Overtox wyróżnia się wśród detoksykantów tym, że surowce wykorzystywane do jego produkcji poddawane są modyfikacji powierzchniowej. Proces ten wspomaga efektywność wiązania mykotoksyn dzięki zwiększeniu powierzchni aktywnej oraz stabilności wiązania adsorpcyjnego. Overtox działa niezależnie od tego, jaki rodzaj paszy jest źródłem mykotoksyn.

Stosowanie:
Zalecane dawkowanie uzależnione jest od rodzaju mykotoksyn oraz poziomu zanieczyszczenia paszy i wynosi od 1 do 4 kg na tonę TMR lub indywidualnie: 50-200 g/dz./krowę. Overtox należy podawać przez cały okres skarmiania zanieczyszczonej lub podejrzewanej o zanieczyszczenie paszy. Overtox można dodawać do paszy dla zwierząt od urodzenia do uboju. Nie wymaga okresu karencji.

Opakowania:

5 kg, 25 kg