10.04.2018 / Wydarzenia /

Korekcja racic w teorii i praktyce – szkolenie OVER Agro

Podstawą dobrze wykwalifikowanej kadry są systematyczne szkolenia i doskonalenie umiejętności. W ostatni piątek, w miejscowości Tryszczyn (k. Bydgoszczy) odbyło się szkolenie dla Doradców OVER Agro. Tematem szkolenia była korekcja racic.

Korekcja racic mimo swojej wagi jest często marginalizowanym tematem, a prawidłowa pielęgnacja racic chroni przed bardzo poważnymi schorzeniami oraz zmniejsza ryzyko spadku wydajności wśród krów.

Autorem szkolenia był jeden z najlepszych specjalistów w Polsce – Karola Jaroch. Kurs został podzielony na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną, która odbyła się na fermie w Stronnie u jednego z naszych Klientów, Państwa Macieja i Karoliny Latos.

OVER Agro jest marką, która stawia przede wszystkim na profilaktykę. W swoim portfolio posiadamy szereg produktów zalecanych do stosowania przy ochronie racic. Cała seria produktów Blue jest skierowana do hodowców, którzy dbają kompleksowo o kondycję swoich krów. Takie produkty jak Blue Spray wspomagają likwidację stanów zapalnych, utwardzanie rogu racicowego i regenerację tkanki skórnej.

“Nasi przedstawiciele z pewnością zdobyli bardzo dużo wiedzy, którą będą wykorzystywali w terenie, aby pomagać Klientom w przeciwdziałaniu i walce z chorobami racic. Problem racic jest niezwykle istotny, ponieważ zarówno Klienci, jak i prowadzone badania potwierdzają, iż problemy z racicami przyczyniają się do występowania wielu innych schorzeń.” – komentuje Product Manager OVER Agro, Agata Domańska-Greszata.